Hajas fejbőr
A hajas fejbőr nagyon érzékeny és óvatos ápolást igényel. Előfordul, hogy a hajas fejbőrön jelentkező pszoriázist tévesen korpának vagy szeborreás dermatitisznek tartják. A különbség az, hogy a fejkorpa esetében a hámló bőrpikkelyek nagyobbak, míg a pszoriázis esetében a bőrlemezek vastagabbak és a bőrhámlást erőteljes viszketés kíséri. A diagnózis a klinikai megjelenésen alapul. Mielőtt elkezdenék a hajas fejbőrre lokalizált pszoriázis megfelelő kezelését, a hámló lemezek számát csökkenteni kell, hogy a gyógyszer jobban felszívódhasson. A hajas fejbőr pszoriázisa nem jár hajhullással. Pszoriázisban az elváltozás a bőr felhám rétegére korlátozódik és nem érinti a hajhagymákat. A betegeknek kerülniük kell a haj gyakori kefélését és fésülését, mert ez ronthatja a tüneteket.
Fül
A fülpszoriázis a fül belső és külső részén jelentkezik. Sajátságos és rendkívül kellemetlen állapot. A fülek belsejében a bőr nagyon érzékeny és nedves. Mivel azonban nem éri napsugárzás, ezért ideális táptalaj a baktériumok és gombák felszaporodásához. A fület és a környező területet rendszeresen tisztítani kell és óvatosan szárazra törölni. A fülpszoriázis kellemetlen lehet a betegség társadalmi megítélése miatt is, mivel a fülpszoriázis bőrtüneteit (a pikkelyes hámlást) összetéveszthetik a személyes higiéné hiányával. A fülpszoriázis bőrgyógyász által felírt krémekkel és kenőcsökkel kezelhető.
Körmök
A pszoriázis egyik gyakori megnyilvánulása a körömpszoriázis. A kéz- és lábujjkörmöket érintő pszoriázis a köröm lepattogzását, megvastagodását váltja ki és a szabálytalan körömfelület kialakulását eredményezi. A körmök nagyon gyengék, törékenyek és morzsalékonyak. Az érintett körmök darabkái rétegesen leválhatnak a napi tevékenységek során. A pszoriázisos tünetek egy, két vagy az összes kéz- és/vagy lábujjon jelentkezhetnek. A körömpszoriázis diagnózisához és kezeléséhez bőrgyógyász szakorvos véleményére van szükség. Ritkán előforduló jelenség, hogy a körömelváltozás a pszoriázis egyetlen megnyilvánulása.